Aktualności - rok szkolny 2015/2016

Niepubliczna Przedszkole "Wesoła Gromadka" w Płotach

wyświetleń:
data: 06.01.2016
Temat:  „Ach, cóż to był za bal ...”
W dniu 11.01.2016r. odbył się „bal karnawałowy”, a nasze przedszkole przeistoczyło się w magiczne miejsce. Dzieci były przepięknie przebrane, a wśród nich znalazły się zarówno księżniczki, strażacy, motylki, spiderman’i oraz wiele innych postaci.
autor tekstu: p. Małgorzata Plekaniec autor zdjęć: p. Małgorzata Plekaniec
Wyniki konkursu literackiego OPOWIADANIE 2015

Tegoroczny konkurs literacki wygrała uczennica klasy 6 Nikola Kwiatkowska.
wyświetleń:
data: 07.01.2016
Temat:  Lekcje biblioteczne klas 4-6
17 grudnia w filii Biblioteki Miejsko-Gminnej w Płotach odbyły się trzy lekcje biblioteczne. Jako pierwsi do biblioteki przybyli uczniowie z klasy 4. Wszyscy uczniowie przeczytali na głos fragment powieści Tove Jansson Opowiadania z Doliny Muminków.
autor tekstu: p. Katarzyna Zaremba
wyświetleń:
data: 07.01.2016
Temat:  Bal karnawałowy
Dnia 05.01.2016 r. odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas 4-6. Dekoracja sali wprowadziła dzieci w wesoły nastrój, zachęcający do wspólnej zabawy. Uczniowie przebrani w kolorowe stroje, wcielali się w różne postacie.
autor tekstu: p. Katarzyna Zaremba

Niepubliczna Przedszkole "Wesoła Gromadka" w Płotach

wyświetleń:
data: 06.01.2016
Temat:  „Wigilia w grupie przedszkolnej”
W dniu 22.12.2015r. odbyła się „Wigilia” klasowa w przedszkolu. Dzień ten oprócz nauki obfitował również w: śpiewanie kolęd, składanie sobie życzeń podczas dzielenia się opłatkiem.
autor tekstu: p. Małgorzata Plekaniec autor zdjęć: p. Małgorzata Plekaniec
wyświetleń:
data: 06.01.2016
Temat:  BAL KARNAWAŁOWY 2016
5 stycznia 2016 roku w murach naszej szkoły można było spotkać księżniczki, kotki, wróżki i inne ciekawe postacie. Bo właśnie w tym dniu uczniowie klas I-III w wyśmienitych humorach świętowali karnawał 2016 na balu zorganizowanym przez nauczycieli i rodziców.
autor tekstu: p. Anna Tabaka
wyświetleń:
data: 06.01.2016
Temat:  WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK W WOLSZTYNIE I MUZEUM POŻARNICTWA W RAKONIEWICACH
We wtorek, 8.12.2015 roku uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Płotach pojechali na przedświąteczną wycieczkę do fabryki bombek w Wolsztynie oraz Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach.
autor tekstu: p. Anna Tabaka
wyświetleń:
data: 30.12.2015
Temat:  „Z ortografią za pan brat”
Zbliża się koniec I półrocza roku szkolnego 2015/2016 r. Zakończyły się również szkolne zmagania konkursowe „Z ortografią za pan brat”. Uczniowie z klas 4-6 sprawdzali swoje umiejętności ortograficzne w zakresie pisowni wyrazów z rz-ż, ó-u, ch-h. Zdobyć można było 139 punktów.
autor tekstu: p. Katarzyna Zaremba
Życzymy Wszystkim zdrowych i pogodnych
Świąt Bożego Narodzenia.
Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych
napełni Wasze serca spokojem i radością.
Niech błogosławieństwo Bożego Dzieciątka
towarzyszy Wam przez całe Wasze życie,
a szczere i najpiękniejsze
Bożonarodzeniowe życzenia
spełniają się w każdym momencie.

Grono Pedagogiczne
Relacja z wigilii
W dniu poprzedzającym zimową przerwę świąteczną w naszej szkole odbyło się spotkanie wigilijne klas 1-3. W miłej i ciepłej atmosferze, dzieląc się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Oczywiście były też łakocie przygotowane przez rodziców. Oby następny rok w szkole był dla nas stale tak pełny radości.
autor: p. Maja Wiśniowska
wyświetleń:
data: 09.12.2015
Temat:  Mikołajkowy zawrót głowy
7 grudnia uczniowie klas 4-6 ubrali coś czerwonego. Od samego rana wszyscy niecierpliwie liczyli na odwiedziny wyjątkowego gościa, czyli Mikołaja. Aby uprzyjemnić czas oczekiwania, dzieci przystąpiły do rozwiązywania łamigłówek z języka polskiego, angielskiego i matematyki.
autor tekstu: p. Katarzyna Zaremba
autor zdjęć: p. Teresa Tropak
wyświetleń:
data: 08.12.2015
Temat:  Z wizytą w radiu i telewizji
3 grudnia br. uczniowie z klas 4-6 wraz z opiekunami: p. Teresą Tropak, p. Katarzyną Zarembą i p. Dorianem Zarzyckim udali się w niezwykłą podróż po świecie mediów. Odwiedzili akademickie Radio Index. Uczestnicy wycieczki edukacyjnej dowiedzieli się, na czym polega praca dziennikarza radiowego. Mieli możliwość wzięcia udziału w audycji na żywo.
autor tekstu: p. Katarzyna Zaremba
autor zdjęć: p. Teresa Tropak, p. Dorian Zarzycki
autor nagrania: p. Dorian Zarzycki
wyświetleń:
data: 28.11.2015
Temat:  WIZYTA GÓRNIKA W NASZEJ SZKOLE
Grudzień to miesiąc, który kojarzy się dzieciom z Mikołajem i Świętami Bożego Narodzenia. Ale grudzień to także Święto Barbary – patronki górników. Aby przybliżyć dzieciom ten temat do naszej szkoły zaprosiliśmy górnika z PGNiG SA - Oddział w Zielonej Górze.
autor tekstu: p. Maja Wiśniowska autor zdjęć:p. Maja Wiśniowska
wyświetleń:
data: 28.11.2015
Temat:  FILHARMONIA
Pierwsze spotkanie z muzyką za nami. Specjalnym gościem był pan Marian Łysakowski – kolekcjoner dzwonków i janczarów. Jego zbiór liczy ponad 700 sztuk dzwonków z 65 krajów świata, z sześciu kontynentów i z 80 miast Polski.
autor tekstu: p. Maja Wiśniowska autor zdjęć:p. Maja Wiśniowska
wyświetleń:
data: 22.11.2015
Temat:  "Czytam sobie w bibliotece"
W miesiącach październik i listopad w bibliotece w Czerwieńsku i fili w Płotach dzieci uczestniczyły w programie „Czytam sobie w bibliotece” organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Program skierowany był do dzieci w wieku 5-8 lat. Biblioteka dostała pakiet 9 książeczek wydawnictwa Egmont, scenariusze zajęć i zabaw integracyjnych oraz dyplomy i gadżety. Książki dla dzieci to pozycje, których ideą jest uczyć w formie odpowiedniej i atrakcyjnej dla wieku dziecka i – co za tym idzie – jego rozwoju.
autor tekstu: p. Patrycja Tietz-Piotrowicz autor zdjęć:p. Patrycja Tietz-Piotrowicz
Poznaj moc oszczędzania z SKO
To już kolejny rok z SKO w naszej szkole.
Szkolne Kasy Oszczędności to największy i najstarszy w Polsce program edukacji finansowej. Dzięki udziałowi w programie uczniowie wyrobią w sobie nawyk świadomego oszczędzania nawet małych kwot, nauczą się zarządzać swoim minibudżetem i nabędą praktycznych umiejętności, jak korzystać z konta bankowego. Program skierowany jest do uczniów od 5. do 13. roku życia.
Zapraszamy chętnych uczniów do przyłączenia się do SKO! Szczegóły u opiekuna SKO pani Katarzyny Zaremby.
autor: p. Katarzyna Zaremba
wyświetleń:
data: 22.11.2015
Temat:  KONKURS LITERACKI
Zapraszamy uczniów z klas I-VI do udziału w szkolnym konkursie literackim OPOWIADANIE 2015. Celem konkursu jest rozwijanie sprawności pisania opowiadań i odkrywanie młodych talentów.
autor tekstu: p. Katarzyna Zaremba autor zdjęć:
UWOLNIJ KSIĄŻKĘ
Lubisz czytać książki?
W takim razie akcja „Uwolnij książkę” jest adresowana do Ciebie! To działanie dla wszystkich, którzy lubią czytać i chcą się dzielić książkami z innymi.

W naszej szkole od września działa oficjalna półka bookcrossingowa. Bookcrossing inaczej nazywany uwalnianiem książek, krążeniem książek lub książko-krążeniem jest ideą znaną już w latach 80., którą tak naprawdę rozpowszechnił w 2001 roku amerykański programista Ron Hornbaker. W Polsce funkcjonuje od 2003 r. wzbudzając duże zainteresowanie i popularność. Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych (park, pociąg, wybrany sklep, teatr, kawiarnia, galeria, kino), jak również w miejscach w tym celu przygotowanych - półkach, stolikach, regałach po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Właśnie taka półka znajduje się w holu szkoły.

Chcesz poznać los swojej książki? Pragniesz poznać przebytą przez nią drogę? Strona www.bookcrossing.pl pozwala na śledzenie losu uwolnionej przez nas książki. „Uwolniona” książka dostaje numer BIP, który pomoże nam odpowiedzieć na pytanie, gdzie teraz się znajduje. Osoba, która znalazła książkę, powinna zarejestrować się na stronie BookCrossing.pl i wypełnić formularz.

Więcej informacji na portalu www.bookcrossing.pl
autor: p. Katarzyna Zaremba
LEPSZA SZKOŁA
Nasza szkoła po raz kolejny uczestniczy w projekcie LEPSZA SZKOŁA. Jest to projekt przeznaczony dla uczniów i nauczycieli korzystających z podręczników GWO. Programy LEPSZEJ SZKOŁY od 2002 roku pomagają w sprawdzeniu wiedzy uczniów, badaniu efektywności nauczania oraz w przygotowaniach do egzaminów zewnętrznych z języka polskiego.
W tym roku w projekcie udział bierze 133 tysiące nauczycieli i 10 milionów uczniów. Obecnie testy GWO wykorzystywane są do sprawdzania umiejętności uczniów z języka polskiego w klasach IV-VI. Uczniowie, wspólnie z dziesiątkami tysięcy uczniów w całej Polsce, będą rozwiązywać standaryzowane testy „na wejście”, po każdym dziale podręcznika oraz testy całoroczne.

Po każdym teście będziesz mieć możliwość porównania wyników poszczególnych uczniów i całej klasy z wynikami szkoły, województwa i całej Polski.

Za każdym razem można zobaczyć, czy wyniki ucznia są słabe, przeciętne, czy też wysoko ponad średnią i które z typów zadań sprawiają mu najwięcej trudności.
autor: p. Katarzyna Zaremba
„Z ortografią za pan brat”
W październiku zaczęliśmy zmagania z ortografią. Udział w nich biorą wszyscy uczniowie z klas 4-6. Mistrz ortografii zostanie wyłoniony pod koniec roku szkolnego. Pierwsze dyktando miało za zadanie sprawdzić znajomość pisowni wyrazów z „rz” i „ż”. Można było zdobyć 29 punktów.

Wyniki zmagań po I dyktandzie:
1. Nikola Kwiatkowska – klasa 6 – 26 punktów
2. Konrad Motykiewicz – klasa 4 – 25 punktów
3. Jakub Walenciak – klasa 6 – 25 punktów
autor: p. Katarzyna Zaremba
wyświetleń:
data: 22.11.2015
Temat:  KONKURS CZYTELNICZO-PLASTYCZNY
Od 26.10.2015r. - 13. 11. 2015 r. w naszej szkole odbywał się szkolny konkurs czytelniczo-plastyczny dla uczniów z klas 1-6. pt. „Moja ulubiona postać z baśni”.
Miał on na celu zachęcić dzieci do czytania książek, rozwinąć ich wyobraźnię i pomysłowość. Praca plastyczna mogła być wykonana dowolną techniką według inwencji i kreatywności dzieci.
autor tekstu: p. Katarzyna Zaremba autor zdjęć:p. Katarzyna Zaremba
wyświetleń:
data: 22.11.2015
Temat:  Tydzień Edukacji Globalnej
W ramach Tygodnia Edukacji Globalnej uczniowie uczestniczyli w warsztatach pt. Skąd przyjechał mój posiłek? Dowiedzieli się, z jakiego państwa pochodzą warzywa i owoce, które trafiają na nasze stoły.
autor tekstu: p. Katarzyna Zaremba, p. Małgorzata Luch autor zdjęć:p. Katarzyna Zaremba, p. Małgorzata Luch
wyświetleń:
data: 19.11.2015
Temat:  Sprawozdanie z akademii z okazji Święta Niepodległości
6 listopada o godzinie 11 odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji święta 11 listopada zwanego Świętem Niepodległości. Wszyscy zebrali się punktualnie i czekali na powitanie przez panią Urszulę Lągowską, która przygotowała akademię.
autor tekstu: p. Urszula Lągowska autor zdjęć:

Niepubliczna Przedszkole "Wesoła Gromadka" w Płotach

wyświetleń:
data: 11.11.2015
Temat:  Wykonanie pracy plastycznej na proekologiczny konkurs – „Złap i Wypuść”
W dniu 29 października dzieci 3, 4 - letnie z grupy przedszkolnej „Wesoła gromadka” pod nadzorem p. Małgorzaty Plekaniec wykonały pracę plastyczną pod hasłem „Złap i Wypuść” na proekologiczny konkurs organizowany przez Polski Związek Wędkarski.
autor tekstu: p. Monika Nowak autor zdjęć: p. Małgorzata Plekaniec

Niepubliczna Przedszkole "Wesoła Gromadka" w Płotach

wyświetleń:
data: 02.11.2015
Temat:  PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
16 października w naszym przedszkolu odbyło się ważne wydarzenie - pasowanie na przedszkolaka. Dzieci przygotowywały się do tej uroczystości przez kilka tygodni.
autor tekstu: p. Monika Nowak autor zdjęć: p. Piotr Januszek

Niepubliczna Przedszkole "Wesoła Gromadka" w Płotach

wyświetleń:
data: 25.10.2015
Temat:  „Jesteśmy samodzielni w kuchni”
Dnia 22.10.2015r. grupa przedszkolna 3,4 – latków zgodnie z tematem – „Jestem samodzielny w kuchni” pod nadzorem nauczyciela uczestniczyła w praktycznych zajęciach polegających na przygotowaniu posiłku w postaci jarskich kanapek oraz tostów.
autor tekstu: p. Małgorzata Plekaniec autor zdjęć: p. Małgorzata Plekaniec
TEŻ MOŻESZ POMÓC
Dagmara, Nikola, Cyntia i Milena z klasy szóstej zainicjowały stałą, szkolną akcję pomocy zwierzętom, znajdującym się w schronisku dla zwierząt. Zaczynamy od zbierania karmy suchej i w puszkach (by się nie psuła szybko), głównie dla psów. Oczywiście, może to być też karma dla kotów. Akcja ta będzie się stale rozwijać, o czym będą wszystkich informować Koleżanki z VI klasy..

Jeżeli chcesz dołączyć do nas, to - po prostu - przynieś swój dar i przekaż go dziewczynom, zawsze na przerwie o godz. 10.35

autor: p. Piotr Januszek
autor zdjęć: p. Piotr Januszek

Niepubliczna Przedszkole "Wesoła Gromadka" w Płotach

wyświetleń:
data: 18.10.2015
Temat:  PIERWSZA POMOC wg WOŚP
Przedszkolaki i uczniowie brali dziś (16 października 2015 r.) udział w akcji nauki udzielania pierwszej pomocy. Zespół ratowników medycznych, Pani Karolina Rombalska oraz Pan Wojciech Rowecki, poprowadził profesjonalne szkolenie.
autor tekstu: p. Piotr Januszek autor zdjęć: p. Piotr Januszek
DZIEŃ NAUCZYCIELA '2015
W czwartek, 15 października, po lekcjach mieliśmy przyjemność uczestniczyć w skromnej uroczystości z okazji Dnia Nauczyciela. Pani Dyrektor Danuta Hołownia uhonorowała pracę w ubiegłym roku, Nagrodą Dyrektora:
Panią Katarzynę Zarembę,
Panią Małgorzatę Luch,
Pana Piotra Januszka,
Pana Roberta Pawlaka.
Szczególne podziękowania i wyróżnienia, z rąk Dyrektor Zespołu Edukacyjnego w Płotach, otrzymali:
Pani Teresa Tropak,
Pani Danuta Luch,
Pani Ewa Filinowicz,
Ksiądz Robert Perłakowski
Pani Dyrektor złożyła wszystkim serdeczne życzenia oraz bardzo gorące podziękowania za zaangażowanie w pracę w szkole.
autor: p. Piotr Januszek
autor zdjęć: p. Piotr Januszek

Niepubliczna Przedszkole "Wesoła Gromadka" w Płotach

wyświetleń:
data: 10.10.2015
Temat:  CO NAM NIESIE PANI JESIEŃ
W tym tygodniu mówiliśmy o darach jesieni jakie możemy zebrać w naszych ogrodach. Poznaliśmy różne warzywa oraz owoce, które nazywaliśmy, omawialiśmy ich wygląd, zapach, segregowaliśmy (np. wg kolorów, wielkości).
autor tekstu: p. Maja Wiśniowska autor zdjęć: p. Maja Wiśniowska
wyświetleń:
data: 10.10.2015
Temat:  PASOWANIE NA PIERWSZOKLASISTĘ
7 października odbyło się wielkie święto - pasowanie na pierwszoklasistę. Dzieci klasy I stały się już pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Były śpiewy, tańce oraz recytacja wierszy. Uczniowie wykazali się znakomitą...
autor tekstu: p. Małgorzata Luch autor zdjęć: p. Małgorzata Luch
wyświetleń:
data: 10.10.2015
Temat:  WYCIECZKA DO CENTRUM PRZYRODNICZEGO W ZIELONEJ GÓRZE
W dniu 06 października uczniowie Zespołu Edukacyjnego odwiedzili Centrum Przyrodnicze, gdzie mogli się przekonać min. jak wygląda i pracuje kręgosłup, sprawdzić tętno, a nawet stworzyć makietę 3D z własnej sylwetki.
autor tekstu: p. Małgorzata Luch autor zdjęć: p. Małgorzata Luch
DELFINY I SZPROTKI JUŻ W WODZIE...
Uczniowie naszej szkoły coraz liczniej zasilają krąg chętnych do nauki pływania, grupa liczy aż 33 osoby, co nas bardzo cieszy. Będziemy im kibicować oraz śledzić dalsze sukcesy.
autor: 
autor zdjęć: 
wyświetleń:
data: 05.10.2015
Temat:  Grzybobranie
Ostatni tydzień września klasa I i II rozpoczęła iście jesiennie. Korzystając z pięknej pogody zaopatrzeni w kalosze i koszyki wyruszyliśmy na grzybobranie. Dzieci doskonale wiedziały, które grzyby mogą zbierać, a które to tzw. „trujaki”.
autor tekstu: p. Katarzyna Dobrychłop autor zdjęć: p. Katarzyna Dobrychłop

Niepubliczna Przedszkole "Wesoła Gromadka" w Płotach

wyświetleń:
data: 30.09.2015
Temat:  Figury geometryczne
Figury geometryczne nie mają już przed nami tajemnic :) Znamy trójkąt, koło, kwadrat i prostokąt. Potrafimy figury pogrupować wg określonej cechy (koloru, kształtu, wielkości), policzyć, porównać liczebność zbiorów.
autor tekstu: p. Maja Wiśniowska autor zdjęć: p. Maja Wiśniowska

Niepubliczna Przedszkole "Wesoła Gromadka" w Płotach

wyświetleń:
data: 30.09.2015
Temat:  DZIEŃ CHŁOPAKA
30 września 2015 roku dzieci w przedszkolu obchodziły Dzień Chłopaka. Dziewczynki składały chłopcom życzenia i rozdały pamiątkowe kartki. Dla chłopców przygotowaliśmy słodki poczęstunek, którym podzielili się z dziewczynkami.
autor tekstu: p. Maja Wiśniowska autor zdjęć: p. Maja Wiśniowska

Niepubliczna Przedszkole "Wesoła Gromadka" w Płotach

wyświetleń:
data: 30.09.2015
Temat:  SPRZĄTANIE ŚWIATA
Dnia 18 września 2015 roku uczestniczyliśmy w akcji „Sprzątania Świata”. Przedszkolaki wraz z nauczycielkami rozpoczęły akcje o godz. 9.30. Podczas sprzątania używaliśmy rękawic ochronnych, a śmieci były zbierane do foliowych worków.
autor tekstu: p. Maja Wiśniowska autor zdjęć: p. Maja Wiśniowska

Niepubliczna Przedszkole "Wesoła Gromadka" w Płotach

wyświetleń:
data: 28.09.2015
Temat:  Odwiedziny Funkcjonariusza Policji Pani Dagmary Wróblewskiej
Rozmowa dotyczyła szeroko pojętego bezpieczeństwa: jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych dla dziecka, komu mogę powiedzieć jak się nazywam, a komu nie? jak przyjąć bezpieczną pozycję w przypadku ataku psa, numery alarmowe.
autor tekstu: p. Maja Wiśniowska autor zdjęć: p. Maja Wiśniowska
wyświetleń:
data: 21.09.2015
Temat:  Bajkowa kraina muzyki
9 września uczniowie klas I-III wybrali się do Filharmonii Zielonogórskiej na koncert symfoniczny pt. Bajkowa Kraina Muzyki. Wśród zagranych przez orkiestrę utworów znalazły się:...
autor tekstu: p. Katarzyna Wojciechowska autor zdjęć: p. Katarzyna Dobrychłop
wyświetleń:
data: 03.09.2015
Temat:  Rozpoczęcie roku szkolnego
O godz. 9 00 w Zespole Edukacyjnym w Płotach odbyła się uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Uczennice klasy szóstej Cyntia Sikora i Nikola Kwiatkowska zaprezentowały okolicznościowe wiersze, uczczono chwilą ciszy rocznicę wybuch drugiej wojny światowej, odśpiewano hymn państwowy, chociaż znajomość hymnu przez uczniów jest niezadawalająca.
autor tekstu: p. Ewa Gawędzka autor zdjęć: p. Piotr Januszek
wyświetleń:
data: 02.09.2015
Temat:  SZKOŁA JAK NOWA
SZKOŁA JAK NOWA - KOLEJNY WIELKI POSTĘP W MODERNIZACJI BUDYNKU
Podczas wakacji, wewnątrz szkoły, trwały prace remontowe. Niewielkie zmiany zaszły w części sal lekcyjnych, np. pracownia matematyczno-przyrodnicza zyskała nowe wyposażenie.
autor tekstu: p. Piotr Januszek autor zdjęć: p. Piotr Januszek
NOWY ROK SZKOLNY 2015/2016Wyróżnieni medalem

Wyróznieni medalem

Wzorowy uczeń

Wzorowy uczen

INNOWACYJNA SZKOŁA

INNOWACYJNA SZKOŁA

"NO NAME"

Zespół tańca nowoczesnegoNO NAME

Statystyki